Tkáňové soli

 

Schüsslerovy nebo také tkáňové, buněčné soli jsou minerální látky, které se nacházejí v každé buňce našeho těla.

 

 

Soli definoval na konci 19. Století německý lékař Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler. Dr. Schüssler byl homeopat, ale výběr ze stovek léků je složitější. On chtěl najít jednodušší způsob terapie, který by byl vhodný i pro samoléčbu. To se mu postupně povedlo a je považován za jednoho ze zakladatelů biochemie.

Terapie solemi vychází z předpokladu, že onemocnění obvykle vznikají z poruch minerální rovnováhy tělních buněk a že mohou být vyléčeny minerály speciálně upravenými homeopatickým ředěním. Minerální anorganické látky se vstřebávají jen velmi těžko. Empiricky bylo zjištěno, že nejlépe je organismus přijímá při použití homeopatické potence D3 až D12. Takto „zmenšené“ minerální sloučeniny jsou schopny mnohem lépe proniknout do buňky. Neměli bychom však zaměňovat tkáňové soli s homeopatií, protože zde neplatí zákon (podobné se léčí podobným), který propagoval Samuel Hahnemann, ale zákon deficitu (dodáme tělu to, co mu podle příznaků chybí), přičemž je velmi důležitá kvantitativní stránka. Soli působí na základě fyziologicko-chemických procesů v lidském těle. Pro nemocné buňky jsou typické poruchy molekulárního pohybu. Tyto jsou pomocí minerálních solí odstraněny a tím se obnoví látková výměna mezi buňkami a jejich vnějším prostorem. Buňky se takto biochemicky regenerují.

Obličejová diagnostika

Ještě dřív než je možno diagnostikovat poškození funkce tkání a orgánů, vidíme příznaky deficitu minerálních živin na pokožce a sliznicích. Změny barvy a textury tváře se následným doplněním odpovídající minerální soli upraví do normálu. Tvář začne zdravě zářit, změní se barva i struktura pokožky a znaky stárnutí ustupují. Pokud se nerovnováha zachytí v počátečních stádiích, předejde se tak vážnějšímu poškození zdraví a začnete se cítit fyzicky i psychicky lépe.

Dr. Schüssler objevil a popsal 12 základních minerálních solí, jeho následovníci pak dalších 12 doplňkových. Doplňkové soli jsou také důležité pro metabolismus buněk a zesilují účinek základních solí.

 Jak se soli vyrábějí

Minerální soli se třou s mléčným nebo rostlinným cukrem a pak jsou podle homeopatických pravidel dynamizovány a potencovány. Ve finální fázi jsou slisovány do malých tabletek, které se snadno rozpouštějí v ústech nebo ve vodě.

Soli se vyrábějí v potencích D3, D6 a D12. Jedná se o decimální potence v poměru 1:1000000 (D6) a 1:1000000000000 (D12). Takto ředěné obsahují optimální množství účinné látky a jsou schopné projít buněčnou membránou jako ionty. Zároveň se jejich případný přebytek neukládá a tělo je přirozeně vyloučí.

 Jak se soli užívají

Tkáňové soli se nechají rozpustit v ústech, případně se rozpustí v malém množství vody (např. pro miminka a malé děti) a podávají se po lžičkách nebo se jimi vytírá ústní dutina. Ke vstřebávání tkáňových solí dochází už v ústech přes sliznici, což jistě ocení lidé s poruchami vstřebávání ve střevech.

Obvyklá dávka je 3 – 6 tablet denně. Vhodnější je užití 3 – 6x denně 1 tbl než jednorázová dávka více tablet najednou. Akutně je možno podávat 1 tabletu co 2 hodiny. Při vysoké horečce nebo krvácení každých 10 minut.

Lze užívat více druhů solí, doporučuji je však neužívat ve stejnou dobu jako jinou sůl, nýbrž nechat rozpustit v ústech postupně. Vhodná pauza mezi jednotlivými druhy je aspoň 15 minut. Cca 10 minut před a po užití byste neměli nic jíst a pít.

Soli skladujte mimo zdrojů elektromagnetického záření (TV, mobilní telefon, elektrické vedení) podobně jako homeopatika nebo produkty Aura-Soma.

 

Proč jsem si oblíbila biochemické soli Biomineral®?

Minerální soli si můžete koupit i v lékárně. Tam většinou dostanete německé nebo rakouské Schüsslerovy soli, u nás nejčastěji DHU od firmy Peithner. DHU soli jsou značeny číslem a názvem. Jako základ mají laktózu, což pro klienty s laktózovou intolerancí není šťastná volba. DHU jsem vyzkoušela, rozpouštějí se rychle v ústech, ale mým dětem nechutnají. Oproti Biomineralu® jsou v menším balení (80 tbl), proto je třeba počítat s větším počtem balení.

Biomineral® se vyrábí s láskou na Slovensku. Má v balení 180 tabletek, které jsou bez laktózy, bez cukru (základ tvoří rostlinné polyoly), bez lepku. Mají příjemnou chuť, děti je milují (dostávají je místo bonbónů) a rozpouštějí se pomaleji.

Moc se mi líbí spojení s Aura-Somou. Pokud si nevíte rady, nechejte se vést barvami a zvolte sůl podle barvy na obalu.

Biomineral® vyrábí i kosmetiku, která obsahuje tkáňové minerální soli a pomůže efektivněji pečovat o celou vaši bytost.

Zde se můžete podívat, jak se soli vyrábějí: https://www.youtube.com/watch?v=i-R0ctWHIPU&feature=youtu.be